I have $4 that I want to split between 2 students, how much does each student get?
$2
I bought 4 boxes of crayons for $2, what was the total cost?
$8
+33
80
-23
64
What color car does Mr. Lytton drive?
White
I have 8 slices of pizza to split between 4 people, how many slices does each person get?
2 slices
Jamon sold 10 sandwiches for $2 each, how much money did he make?
$20
+22
50
-48
8
Write the names of 3 teachers
...
I found 15 apples that I need to split between 3 people, how many apples does each person get?
5 apples
John bought 4 bags of 5 pencils, how many pencils does he have?
20
+129
494
489
-398
91
Where does the president live?
The White House
Mrs. Nelson has $100 to split between 10 people, how much does each person get?
$10
28
+862
1,740
-3,497
786
How many bones are in the human body
206
Mr. Parks has 50 puppies and wants to split them between 2 people, how many puppies does each person get?
25 puppies
Jaden walked 100 steps on Monday, Tuesday, Wednesday, and Thursday. How many steps did he take total?
400
+1,622
11,109
54,263
- 25,781
28,482
In what year did the Fortnite come out?
2017