4(10+15)
100
3x+5=20
x=5
84+60k
4(3b+m)
12b+m
9(5y+12)
Lena bought 3 notebooks and a pen.Each notebook costs $4. The total cost was $19.How much did the pen cost?
x=7
Press F11 Select menu option View > Enter Fullscreen for full-screen mode