100
Sara had to make cupcakes for her church's bake sale. Her mom gave her $15.00 to buy the things she needed from the supermarket. She wanted to bake a dozen chocolate a dozen vanilla and 2 dozen strawberry. The cake mix costs $3.00 per box, how much will she get in change? will she be able to buy four cans of frosting that costs $2.00 Each?
Sara will get $3.00 in change, NO she can only afford one can of frosting