1 Digit Divisor
Challenge
2 Digit Divisor
100

684.5 ÷ 5

136.9

100

A bag of 12 cookies costs $9.60. How much would 5 cookies cost?

$4.00

100

15 ÷ 25 =

0.6

200

571.8 ÷ 3

190.6

200

A pack of 18 holiday pencils costs $14.40. How much would 7 pencils cost?

$5.60

200

9.6 ÷ 32 =

0.3

300

392.4 ÷ 6

65.4

300

A box of 24 ornaments costs $36. How much would 10 ornaments cost?

$15.00

300

48.6 ÷ 27

1.8

400

3,572.4 ÷ 8

446.55

400

A bundle of 15 craft sticks costs $6.75. How much would 8 craft sticks cost?

$3.60

400

63.2 ÷ 16

3.95

500

1,248.6 ÷ 6

208.1

500

A roll of 30 gift tags costs $12. How much would 4 gift tags cost?

$1.60

500

92.4 ÷ 22

4.2

M
e
n
u