400
Julio needs to buy 3 1/4 yards of nylon cord and 5 3/4 yards of webbing to take to his climbing camp. If the nylon cord costs $2.94 per yardd and he webbing costs $4.78 per yard, what equation cnaq be used to find c, the total cost of the climbing materials needed?
c= (2.94 * 3.25) + (4.78 * 5.75)