200
Michael spent $36, including tax, on some pencils for school. The price of the pencils, including tax, was $3 per two box. In the equation below, b represents the number of boxes of pencils Michael bought. 36 = b(3 / 2)
How many boxes of pencils, b, did Mark buy?
What is 24?