4/9 * 7/4 =
What 28/36 simplified is 7/9
4/5 + 4/7
48/35
-24/8=
What is -3
(2+6*2+2-4) *2 =
24
How many packages of diapers can you buy with $40.00, if one package cost $8.00?
What is 5 packages
-5/4 x 1/3
-5/12
9/5 - 5/8 =
What is 47/40
-20*-2/-8 =
What is -5
8*15/5-(5+9) =
What is 10
Last week Julian ran 30 miles more than Luis. If Julian ran a total of 47 miles, how many miles did Luis run?
What is 17 miles
1/2*7/8
What is 7/16
1/3- -5/3=
What is 2
-8*3*-8 =
What is 192
(6+25-7)/6
What is 4
Oscar had $24 to spend on 7 pencils. After buying them he had $10 left over. How much did each pencil cost?
$2.00
-3/2 / -10/7
What is 21/20
-4/5-7/8 =
-67/40
(-10) + (-7)
-17
20/(4-(10-8))
What is 10
Henry and his best friend Roger, found some money buried in a field. They split the money evenly, each getting $24.28. How much money did they find in total?
What is $48.56
-9/5 / 2 =
What is -9/10
-10/7+1/6 =
What is -53/42
-132/11 =
What is -12
9 x (3+3) / 6
Penny bought an MP3 player for $30.98. How much change does she get back, if she gives the cashier $40.00?
What is $9.02