1
2
3
4
5
100

a cup of tea ($5)

five dollars

100

a glass of juice ($6)

six dollars

100

a plate of spaghetti ( $20)

twenty dollars

100

mango ($9)

nine dollars

100

an ice cream ($7)

seven dollars

200

a bottle of cola ($8)

eight dollars

200

a bowl of noodles ($15)

fifteen dollars

200

a piece of cake ($18)

eighteen dollars

200

a carton of chocolate milk ( $13)

thirteen dollars

200

a piece of strawberry cake ($18)

eighteen dollars

300

a slice of pizza ($11)

eleven dollars

300

a carton of milk ($5.3)

five dollars and thirty cents

300

a glass of water ($5.20)

five dollars and twenty dollars

300

a box of sweets ( $18.70)

eighteen dollars and seventy cents

300

a bottle of juice ($23.50)

twenty-three dollars and fifty cents

400

two slices of pizza ($4 for 1)

eight dollars

400

two cartoons of milk ($7 for 1)

fourteen dollars

400

five cans of cola ( $3 for 1)

fifteen dollars

400

four pencil ( $4 for 1)

sixteen dollars

400

two cups of chocolate  ( $11.30)

twenty-two dollars and sixty cents

500

three pieces of cake ( $23.20 for 1)

sixty-nine dollars and sixty cents

500

two boxes of salad ($15.40 for 1)

thirty dollars and eighty cents

500

two glass of milk ($8.60 for 1)

seventeen dollars and twenty cents

500

three bags of chips ( $14.2 for 1)

forty-two dollars and sixty cents

500

three bags of chip ($ 15.2)

forty-five dollars and sixty cents

M
e
n
u