A package of 25 mechanical pencils costs $5.75. How much does each pencil cost?
What is .23
500
A sales clerk is placing books side by side on a shelf. She has 12 copies of the same book. If the books cover 27.6 inches total on the shelf, how thick is each book.
What is 2.3
500
The total bill after eating at Charcoal Grill is $34.67. All 3 people want to split the bill equally. How much does each owe?
What is $11.56 or $11.55
500
We need to make bows out of ribbon. We have 7.8 yards of ribbon and each bow need 1.3 yards. How many bows can be made?
What is 6
500
Alex's dog had 3 puppies. Their weights are: 2.6, 2.74 and 3.1 pounds.
What is the average or mean weight?