2 x 0.8
1.6
2.07 x 100
207
8.42 x 9
75.78
27 x 89.5
2,416.5
A baker is going to make 24 blueberry pies. She wants to make sure each pie contains 3.5 cups of blueberries. How many cups of blueberries will she need?
84 cups
4 x 0.23
0.92
10 x 49.32
493.2
6 x 0.92
5.52
61 x 15.98
974.78
Raina is making a shelf to store her collection of rocks and shells. She is using 5 pieces of wood that are each 3.25 feet long. How much wood will Raina use to make the shelf?
16.25 feet
5 x 0.71
3.55
0.01x 9,670
96.7
7 x 2.18
15.26
37 x 9.5
351.5
A certain type of lunch meat contains 0.5 gram of unsaturated fat per serving. How much unsaturated fat is in 3 servings of the lunch meat?
1.5 grams
4 x 0.32
390 x 0.1
39
23.82 x 5
119.10
32 x 12.71
406.72
Ms. Rosenbaum buys 5 crates of apples at the market. Each crate costs $12.50. She also buys one crate of pears for $18.75. What is the total cost of the apples and pears?
5 x 0.06
0.30
100 x 0.23
23
19.54 x 3
58.62
17 x 0.52
8.84
A family of two adults and four children is going to an amusement park. Admission is $21.75 for adults and $15.25 for children. What is the total cost for the family's admission?
$104.50