If a supermarket sells 5 bags of grapes for $16.60, what is the unit price of a bag of grapes?
$3.32
if you have a bag of marbles with 6 green, 3 red and 9 blue what is the ratios of green to red and blue
6:12
12/18 = 6/?
9
Round 103.0568 to three decimal places.
103.057
18 slices for 3 cakes, then per cake will have how many slices?
6
The ratio equal to 3:5 is?
9:15
9:10
60:100
Round 8.693 to two decimal places.
8.69
20 flowers in 5 vases = ___ flowers per vase
4
In a class there are 30 boys and 12 girls. Determine the ratio of number of boys to girls.
Convert 0.89 % to a decimal
0.0089
A car can drive 415 kms on 10 liters of petrol. What is the car's mileage?
41.5
if you had a box of toys and 15 of them are green and 8 of them are yellow but half of those have green on them what is the ratio of toys with green to toys with only yellow
19:4
Round 3.529 to 2 significant digits.
3.5
if bob earns $3 per hour how much does he earn in 18 hours
$54
if there are 3 blue, 5 red, 8 green, 4 orange what is the ratio of blue and orange to green to red
7:13
Convert 201 % to a decimal
2.01