100
The grocery store sold milk for $1.89 a gallon, raisins for $0.89 a box, and crackers for $1.59 a box. Mary bought
at least one of each and spent $8.04. What did she buy?
A 2 gallons of milk, 3 boxes of raisins, 1 box of crackers
B 3 gallons of milk, 1 box of raisins, 1 box of crackers
C 1 gallon of milk, 2 boxes of raisins, 3 boxes of crackers
D 2 gallons of milk, 2 boxes of raisins, 2 boxes of crackers