What is 1+2 = ________
3
What is 2-1 = _______
1
How much are the grapes?
.97¢
I have 2 Dimes, 1 Penny and 1 Quarter.
How much do i have?
.46¢
You buy 4 bananas for $1.00
How much is it for one bannana?
.25¢
What is the next dollar up from $2.30?
$3.00
Why did the golfer wear two pairs of pants?
in case he got a hole in one.
$2.00 X 2 = __________
$4.00
$27 ÷ 9 = ______
$3.00
Bananna $1.00, Apple $2.00
Oreo Cookies $2.99, Icecream $5.00
How much is it for an apple?
$2.00
$5.00 + $2.00 = _____________
$7.00
$21 -$17 = __________
$4.00
$5.00 X 3 =
$15.00
A gallon of Cookies & Cream Ice cream is on sale for $5.00 off the actual price. The price is $10.00.
How much do you pay?
$5.00
Snickers bars 3/$6.00
How much is it for one snickers bar?
$2.00
Snickers bar $1.00
Pepsi $2.00
a straw = .10¢
How much do you pay in total for all of these items?
$3.10
a slize of pizza is $5.00. You pay with a $10 bill. How much do you receive in change?
$5.00
what is 9 x 3?
27
Ten divided by two equals __________
5
Arthur baked 35 muffins. He sold each one for $2.00.
How much money did Arthur make?
$70.00
Slice of Pizza $2.00, French fries $2.99,
Mozzarella Sticks $7.99, Cheeseburger $4.50
What is the total for all of these items?
$17.40
Grace got a meal at Outback Steakhouse for $21.99
She pays with $25. How much does Grace recieve in change?
$3.01
How much would you pay for 3 bags of Oreo's?
$8.64
How much is it for 1 sandwhich?
$2.50
I want to buy 3 bags of Doritos. A bag of Doritos cost $3.00. How much does it cost to buy 3 bags of Doritos.
$9.00