Multiply 0.5 by 3.
What is 1.5?
Multiply 0.3 by 10.
What is 3.0?
A pencil costs $0.5. You buy 4. How much do you spend?
What is $2.00?
Estimate 5.3 times 2 by rounding to whole numbers.
What is 10?
Multiply 0.12 by 0.5.
What is 0.06?
What is 0.4 times 2?
What is 0.8?
What is 0.07 times 100?
What is 7.0?
If a pack of gum is $0.25 and you buy 6 packs, how much do you spend?
What is $1.50?
Estimate 7.8 times 5.
What is 40?
Calculate 0.45 times 0.3.
What is 0.135?
Multiply 1.2 by 4
What is 4.8?
Multiply 1.2 by 100.
What is 120.0?
Jane buys 3 chocolates at $0.75 each. How much does she pay?
What is $2.25?
Estimate 11.9 times 3.
What is 36?
Find the product of 0.8 and 0.25.
What is 0.2?
Find the product of 2.5 and 2.
What is 5.0?
Find 0.006 times 1000.
What is 6.0?
Tom bought 8 pens. Each pen is $1.2. How much did Tom spend?
What is $9.60?
Estimate the product of 9.1 and 4.
What is 36?
Multiply 0.06 by 0.4.
What is 0.024?
Compute 0.9 times 10
What is 9.0?
Calculate 0.75 times 1000.
What is 750.0?
A toy costs $3.59. If you buy two toys, what is the total cost?
What is $7.18?
Estimate 0.93 times 20 by rounding.
What is 20?
Compute the product of 0.07 and 0.9.
What is 0.063?