20-10=
10
Jim took 5 quizzes. These are his scores. What is Jim's average score?
85, 90, 78, 92, 95
88
30+10=
40
If you wake up in the morning is it usually in the AM or PM?
AM
10 x 7 =
70
200-100=
100
Which of these is another way to show 5,264?
a. 5,000 + 200 + 6 + 40
b. 5,000 + 200 + 60 + 4
c. 500 + 2,000 + 60 + 4
b. 5,000 + 200 + 60 + 4 = 5,264
500+20=
520
Destiney started her TABE test at 2:00PM and it took her 1 hour to complete. What time did she finish?
3:00PM
4 X 300 =
1200
65-54=
11
42 divided by 6 = ?
7
65+54=
119
Abby started watching her video at 11:00AM. The video took 2 hours. When did she finish the video?
1:00PM
Ms. Smith bought one pizza for $20. The class ate it and wanted to share with another class. If she were to buy two pizzas, how much will she have to pay?
$40
267-189=
78
255 divided by 5 = ?
51
267+189=
456
Parker needed to be finished baking a pie at 4:30PM. It takes one hour to bake. When does he need to put it in the oven?
3:30PM
Four rolls of paper towels cost $4. What is the unit price?
$1
1208-1199=
9
Round $19.82 to the nearest dollar.
$20
10, 398 + 4065=
14463
4:00PM
A car costs $1300 how much will two cars cost?
$2600