13 x 8 =
104
6 x 16 =
96
23 x 6 =
138
7 x 12 =
84
5 x 19 =
95
65 : 5 =
13
144 : 24 =
6
116 : 29 =
4
147 : 21 =
7
155 : 31 =
5
W jednej paczce jest 8 naklejek. Ania po zakupie miała 72 naklejki. Ile paczek kupiła Ania?
Wszystkie bilety do kina kosztowały 340zł. Na film poszło 20 dzieci, a także dwoje opiekunów, którzy zapłacili za swoje bilety po 20zł każdy. Ile kosztował bilet każdego dziecka?
15
W sali kinowej siedzenia są rozmieszczone w 14 rzędach. W każdym rzędzie jest 20 foteli. Ile miejsc siedzących znajduje się w tej sali?
280
Pan Tadeusz zrobił drewniany płot składający się z 36 sztachet. Do przymocowania jednej sztachety zużył 4 wkręty. Ile wkrętów przeznaczył na wykonanie całego płotu?
144
W zoo jest 7 klatek z papugami. Ile w każdej klatce mieszka papug skoro jest ich w zoo łącznie 91
13
Kamila ma 18 książek, które ułożyła na trzech półkach. Gdyby przełożyła 2 książki z górnej półki na środkową, to miałaby na wszystkich półkach po tyle samo książek. Ile książek jest na górnej półce?
8
Adam ułożył książki na trzech półkach. Na górnej półce ułożył 6 książek, na dolnej trzy razy więcej. Na środkowej położył dwa razy mniej niż na dolnej. Ile książek ułożył Adam na środkowej półce?
9
5 x 8 x 30 : 6=
200
Opakowanie lekarstwa zawiera 60 tabletek. Na ile dni wystarczy tabletek, jeżeli Ula będzie zażywała dwa razy dziennie po dwie tabletki
15
Wszystkie bilety do kina kosztowały 340zł. Na film poszło 20 dzieci, a także dwoje opiekunów, którzy zapłacili za swoje bilety po 20zł każdy. Ile kosztował bilet każdego dziecka?
15 zł
Ania czytała codziennie taką samą liczbę stron powieści, która miała 84 strony. Ile stron dziennie czytała Ania, jeśli przeczytanie powieści zajęło jej tydzień?
12
W opakowaniu są trzy długopisy. Kasia potrzebuje 20 długopisów. Ile musi kupić opakowań?
7
Na przyjęciu urodzinowym Arek i jego siedmioro kolegów zjedli po 7 czekoladek każdy. Ile łącznie zjedli czekoladek?
56
Jacek odkłada ze swojego kieszonkowego miesięcznie 14 zł, ile zaoszczędzi po roku czasu?
84
W hurtowni „Modna Pani” 9 żakietów kosztuje 1224 zł. Tyle samo kosztują 3 płaszcze. Ile zapłacimy w tej hurtowni za 5 żakietów i 5 płaszczy?
2720