25 ÷ 102 =
0.25
9.6 ÷ 2 =
5
105.6 ÷ 8 =
13.2
52.2 ÷ 12 =
4.35
16.92 ÷ 4.7 =
3.6
1.69 ÷ 0.01 =
169
37.2 ÷ 6.4 =
6
67.68 ÷ 6 =
11.28
85.2 ÷ 4.8 =
17.75
63.6 ÷ 5.3 =
12
681 ÷ 103 =
0.681
44.8 ÷ 4.7 =
9
9.15 ÷ 15 =
0.61
36.2 ÷ 4 =
9.05
Newton buys an instant-print camera, a camera bag, and 2 packs of film. He pays $113.96 after using a $5 coupon. The camera costs $69.40, which is 5 times as much as the camera case. How much does each pack of film cost?
$17.84
200 ÷ 0.01 =
20,000
78.2 ÷ 10.8 =
7
102.2 ÷ 73 =
1.4
138.4 ÷ 16 =
8.65
You spend $2.24 on a keychain, a bookmark that cost $0.45, and 2 pencils. The key chain costs 3 times as much as the bookmark. The pencils each cost the same amount. How much does each pencil cost?
$0.22
k ÷ 0.1 = 8.1
0.81
31.1 ÷ 6.5 =
4
245.82 ÷ 51 =
4.82
23.7 ÷ 6 =
3.95
You spend $28.08 on fabric scissors that cost $6.13, buttons that cost $3.97, and two craft kits. The kits each cost the same amount. How much does each kit cost?
$8.99