Chicken Nuggets
I drive 180 miles for 3 hours; what is my average speed?
60 miles per hour
Which is the better deal: $20 for 5 T-shirts or $24 for 8 T-shirts?
$24 for 8 ($3 per shirt)
A special pack of 6 iPhones costs $4,260. How much would each one cost?
$710