If Kai travels at 10 mph. How far would he go in 5 hours?
50 miles
If Lily buys 6 lbs. of pears at $2.00 per pound how much did she spend?
$12.00
Julio makes $5.00 per hour. How much money does he have if he worked two hours?
$10.00
Khaliq scored 55 points in 11 games. How many points did he score per game?
5 points
If Demian travels at 20 mph. How far would he go in 4 hours?
80 miles
If Ash buys 7 lbs. of oranges at $3.00 per pound how much did she spend?
$21.00
Alex makes $8.00 per hour. How much money does he have if he worked five hours?
$40.00
Ahmed scored 77 points in 11 games. How many points did he score per game?
7 points
If Veronica travels at 40 mph. How far would she go in 6 hours?
240 miles
If Huston buys 8 lbs. of kiwi fruit at $4.00 per pound how much did he spend?
$32.00
Mario makes $9.00 per hour. How much money does he have if he worked 7 hours?
$63.00
Demian scored 88 points in 11 games. How many points did he score per game?
8 points
If Zoe travels at 70 mph. How far would she go in 8 hours?
560 miles
If Alex buys 9 lbs. of apples at $4.00 per pound how much did he spend?
$36.00
Ahmed makes $10.00 per hour. What if he works 12 hours? How much would that be?
$120.00
Ash scored 99 points in 11 games. How many points did Ash score per game?
9 points
If Hassan travels at 80 mph and traveled a total of 800 miles. How many hours did he drive?
10 hours
Miss Armstrong bought 10 lbs. of pineapples and paid a total of $50.00. How much were the pineapples per pound? (unit rate?)
$5.00 per lb.
Heriel worked an 8-hour day and made $64.00. How much did he make per hour?
$8.00
If Zoe scores 25 points per game, how many points would she score in 8 games?
200 points