Unit rate
Unit rate
Unit rate
Which is the better buy?
:)
100
Earn $145 in 25 hour
What is $5.80/hour
100
$10.00 for 4 m
What is 2.50 m
100
Price of a $36.07 item consisting of 34 units?
What is $1.06.
100
detergent: $1.99 for 32 fl oz or $2.49 for 50 fl oz
What is $2.49.
100

What is Mrs. Bartone's first name? 

What is Amber 

200
write 11 pages in 2 hours
What is 5.5 pages/hour
200
Unit price of a $3.60 item consisting of 30 units?
What is $0.12.
200
Price of a $48.53 item consisting of 11 units?
What is $4.41
200
popcorn $1.69 for 15 oz or $2.99 for 30 oz
What is $2.99
200

Mrs. Bartone's age 

What is 32

300
make 686 cars in 56 days
What is 12.25 cars/day
300
Unit price of a $14.32 item consisting of 3 uits?
What is $4.77
300
Price of a $47.53 item consisting of 27 units?
What is $1.76
300
apples $1.89 for 3lb or $2.49 for 5 lb
What is $2.49
300

Mrs. Bartone's daughters names

What is Abby & Ellie 

400
score 98 points in 6 games
What is 16.3 points/game
400
Unit price of a $37.12 item consisting of 22 units?
What is $1.69.
400
Price of a $36.26 item consisting of 33 units?
What is $1.10
400
bagles $0.89 for 4 or $1.39 for 6
What is $0.89
400
Color Truck 

What is Blue 

500
travel 1,200 m in 4 hours
What is 300 m/h
500
Price of a $16.46 item consisting of 31 units?
What is $0.53.
500
Price of a $31.91 item consisting of 46 units?
What is $0.69.
500
$1.25 for 4 or $5.69 for 25
What is $5.69
500

Favorite Color 

What is teal 

M
e
n
u