Unit rate
$10.00 for 4 miles
What is $2.50 miles
55 - 26
What is 29
Order from least to greatest:
- 8, 0, 11, -1, 14
What is -8, -1, 0, 11, 14
-14 + - 19
What is -33
Solve:
2 - 1 + 5 x 4 x 11
What is 221
Unit price of a $14.32 item consisting of 3 units?
What is $4.77
75 - ( - 15)
What is 90
If x = 6 then solve:
14x - 56
What is 28
- 16 x -14
What is 224
bagels $0.89 for 4 or $1.39 for 6
What is $0.89
Solve: 2x - 15 = 35
What is 25
travel 1,200 miles in 4 hours
What is 300 m/h
-156 divided by 3
What is -52
Solve: 5x - 10 = 3x - 40
What is -15