Хто забив цей гол?
Фінали
ЧУ/УПЛ
Легендарні гравці
Стадіони
6

Іан Райт так сказав про цей гол: «Прийом! Розворот! Цей гол потрібно пустити у сповільненій зйомці, накласти класичну музику та виставити у музеї. Так! Потрібно показати людям, що це і є – справжнісінька поезія в русі».

Денніс Бергкамп

6

Між якими командами було зіграно матч, названий «Бернським чудом»?

ФРН, Угорщина

6

У матчі 15-го туру сезону 2004/05 року «Шахтар» вдома приймав « Іллічівець». Загалом у стартових складах обох команд з’явилося 11 українців. Скільки з них – у складі «Іллічівця»?

11

6

Автор пісні так ржав, що ледь не зламав рота. Натомість паралельно з цим плакав цей легендарний нападник.

Габрієль Батістута

6

Червоно-чорні називають його на честь округу, де побудовано цей стадіон, синьо-чорні – на честь свого легендарного гравця.

«Сан-Сіро»/«Джузеппе Меацца»

7

Гол-копію було забито «боксером» у ворота «Русенборга» в рамках ЛЄ. А гол-оригінал було забито у фіналі континентальної першості. Назвіть авторів і копії, й оригіналу.

Тайсон, Марко ван Бастен

7

Єдиний гравець, крім Джеффа Герста, хто зробив хет-трик у фіналі ЧС.

Кіліан Мбаппе

7

Харків не був першою столицею, а він (хоч і не з Харкова, але асоціюється з ним) став першим президентом організації, заснованої 2008 року.

Віталій Данілов

7

За його власними підрахунками, він зіграв на приставці в чотири рази більше матчів, ніж у реальному житті. Напевно, це захоплення, а також гарний денний сон допомогли йому стати чемпіоном світу.

Андреа Пірло

7

Рекорд відвідуваності матчів ЧУ (73950 глядачів) було встановлено на НСК «Олімпійський» 2001 року в матчі між «Динамо» і «Шахтарем». Чому цей рекорд навряд буде побито?

Після реконструкції «Олімпійський» вміщує 70 050 глядачів

8

У київському фіналі ЛЧ він забив ударом через себе.

Гарет Бейл

8

Вирішальний гол у цьому своєрідному фіналі було забито на 100-ій хвилині гравцем, який дуже любив святкувати свої голи за допомогою сальто. Назвіть прикметник, який характеризує цей матч, що відбувся в Україні.

«Золотий матч» ЧУ-2006

8

Кумики – невелика народність, що жива на півночі Дагестану. Саме кумикське походження має найкращий бомбардир одеського «Чорноморця», який також став першим бомбардиром незалежної України, що забив 100 голів у офіційних матчах.

Тимерлан Гусейнов

8

Він часто згадував про цю четвірку під час своєї тренерської кар’єри. Можливо, ви не знаєте прізвищ усіх чотирьох, тож тримайте: Хорсман, Шварценбек, Беккенбауер, Рот. Хто ж часто згадував цю четвірку?

Олег Блохін

8

Доріжки для проведення «двоколісних» змагань було демонтовано ще у 80-х роках минулого століття, але назва стадіону зберегла пам’ять про це.

«Велодром»

9

Він розповідав, що після гри попросив вибачення в Богдана Шуста за той гол, а також обмінявся з ним футболками, яку зберігає і досі.

Андрес Палоп

9

Назвіть три команди, які, крім «Динамо» й «Шахтаря» вигравали КУ.

«Чорноморець», «Ворскла», «Таврія»

9

Перший гравець із УПЛ, який дебютував у складі збірної Бразилії.

Елано

9

Є 7 гравців, які вигравали КЄЧ/ЛЧ по 5 разів. А 6 перемог має лише один футболіст.

Пако Хенто

9

Його назва ніяк не пов’язана з вибухами. Просто одна з трибун усічена й нагадує коробку для цукерок, що іспанською мовою звучить саме так.

«Бомбонера»

10

Найшвидші голи в історії УПЛ були забиті на восьмій секунді. Обидва – у ворота «Ворскли». Перший – гравцем «Олександрії» у 2016 році, другий – гравцем «Дніпра-1» у 2021 році. Назвіть обох авторів цих голів, які обидва є гравцями збірної України (один легіонер, інший грає в УПЛ).

Роман Яремчук, Олексій Гуцуляк

10

Остання наразі перемога у фіналі ЛЧ команди, що представляла ту саму країну, де було зіграно фінал, трапилася ще в 90-х роках ХХ століття. За іронією команда здобула перемогу не в рідному місті, а на стадіоні своїх «класичних» ворогів. Назвіть команду-переможця.

«Боруссія» (Дортмунд)

10

Першою назва цього вже неіснуючого клубу – «Русь», а клубний герб повторював тодішній герб Підкарпатської Русі.

«Говерла»

10

Різниця між лівою та правою цієї «пташки» складала 7. До речі, грав він теж під номером 7.

Гаррінча

10

Його було збудовано в 2001 році. Тож уперше відповідати своїй назві він зміг у 2011 році. 

«Ювілейний»