Чи може О. стати адвокатом, якщо він працював 2 роки до цього помічником нотаріуса?
Так, може адже у ст.6 ЗУ ЗУ "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" вказаний стаж роботи в галузі права не менше 2-х років.
Чи може адвокат без згоди клієнта розголошувати відомості, що становлять адвокатську таємницю?
Ні, не може, адже в ст.21. ЗУ "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" вказано, що адвокат не може без згоди клієнта розголошувати відомості, що становлять адвокатську таємницю, використовувати їх у своїх інтересах або інтересах третіх осіб.
Хто здійснює дисциплінарне прровадження стосовно адвоката?
п.3 ст.33 ЗУ "Про адвокатуру та адвокатську діяльність"
Дисциплінарне провадження стосовно адвоката здійснюється кваліфікаційно-дисциплінарною комісією адвокатури за адресою робочого місця адвоката, зазначеною в Єдиному реєстрі адвокатів України.
Якщо особа працювала на посаді прокурора протягом 5 років, але була звільнена з цієї посади, чи може вона протягом 1 року з дня звільнення з посади прокурора стати адвокатом?
Може тільки за умови якщо мине 3 роки з дня звільнення з посади, так як в п.4 ч.2 ст. 6 ЗУ "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" передбачено, що Не може бути адвокатом особа, яка: 4)звільнена з посади судді, прокурора, слідчого, дізнавача, нотаріуса, з державної служби або служби в органах місцевого самоврядування за порушення присяги, вчинення корупційного правопорушення, - протягом трьох років з дня такого звільнення.
Чи повинен адвокат повідомляти клієнта про виникнення конфлікту інтересів?
Так, повинен, так як в ст.21 ЗУ "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" вказано, що під час здійснення адвокатської діяльності адвокат зобов’язаний невідкладно повідомляти клієнта про виникнення конфлікту інтересів.
Дисциплінарним проступком адвоката є:1) порушення вимог несумісності;2) порушення присяги адвоката України;3) порушення правил адвокатської етики;4) розголошення адвокатської таємниці або вчинення дій, що призвели до її розголошення;5) невиконання або неналежне виконання своїх професійних обов’язків;6) невиконання рішень органів адвокатського самоврядування;7) порушення інших обов’язків адвоката, передбачених законом. Оцініть твердження. Чи відповідає воно чинному законодавству?
Так, відповідно до ч.2 ст.34 ЗУ "Про адвокатуру та адвокатську діяльність".
К., якого внаслідок психічного розладу здоров’я суд визнав обмежено дієздатним, звернувся до кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури за заявою про допуск до складення кваліфікаційного іспиту. КДКА йому відмовила. Чому?
п.2 ч.2 ст.6 ЗУ "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" не може бути адвокатом особа, яка: 2) визнана судом недієздатною чи обмежено дієздатною;
п.1 ст.8 ЗУ "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" 1. Особа, яка виявила бажання стати адвокатом та відповідає вимогам частин першої та другої статті 6 цього Закону, має право звернутися до кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури за місцем проживання із заявою про допуск до складення кваліфікаційного іспиту. Порядок допуску до складення кваліфікаційного іспиту та перелік документів, що додаються до заяви, затверджуються Радою адвокатів України. Отже К. не мав права звертатися.
Адвокат відмовився від надання правової допомоги. Чи було це правомірно ?
Ні, адже в ст.21. ЗУ ЗУ "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" вказано, що адвокату забороняється відмовлятися від надання правової допомоги, крім випадків, установлених законом.
Назвіть строк протягом якого адвоката може бути притягнуто до дисциплінарної відповідальності.
Адвокат може бути притягнутий до дисциплінарної відповідальності протягом року з дня вчинення дисциплінарного проступку. (ч.2 ст.35 ЗУ "Про адвокатуру та адвокатську діяльність").
Адвокат Н. влаштувався на посаду судового експерта яка є несумісною з адвокатською діяльністю згідно закону. Які дії має вчинити адвокать щоб зупинити свою адвокатську діяльність?
Згідно до ч.2 ст.7 ЗУ "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" У разі виникнення обставин несумісності, встановлених частиною першою цієї статті, адвокат у триденний строк з дня виникнення таких обставин подає до ради адвокатів регіону за адресою свого робочого місця заяву про зупинення адвокатської діяльності.
Адвокат не має права посвідчувати копії документів у справах, які він веде. Чи правильне це твердження?
Ні, адже в ст.20 ЗУ ЗУ "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" вказано, що адвокат може посвідчувати копії документів у справах , які він веде, крім випадків, якщо законом установлено інший обов’язковий спосіб посвідчення копій документів.
Одним з видів дисциплінарного стягнення є зупинення права на заняття адвокатською діяльністю. На який строк зупиняється його діяльність?
ЗУ "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" п.2 ч.1 ст.35 Зупинення права на заняття адвокатською діяльністю застосовується на строк від одного місяця до одного року.
Якщо особа була позбавлена права на заняття адвокатською діяльністю, протягом якого часу вона не може бути адвокатом?
ч.2 п.2 ст.6 ЗУ "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" Не може бути адвокатом особа, яка: позбавлена права на заняття адвокатською діяльністю, - протягом двох років з дня прийняття рішення про припинення права на заняття адвокатською діяльністю.
Чи може адвокат відправляти запити, щодо отримання копій документів до підприємств?
Так, адже в ст.20 ЗУ ЗУ "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" вказано, що адвокат має право звертатися з адвокатськими запитами, у тому числі щодо отримання копій документів, до органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, громадських об’єднань, а також до фізичних осіб (за згодою таких фізичних осіб).
За вчинення дисциплінарного проступку до адвоката вже було застосовано попередження, але протягом року він порушує правила адвокатської етики. Що буде застосовано до адвоката?
В ст.31 ЗУ "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" вказано що за повторне вчинення дисциплінарного проступку, порушення адвокатом вимог щодо несумісності та систематичного або грубого одноразового порушення правил адвокатської етики буде накладено дисциплінарне стягнення у вигляді зупинення права на заняття адвокатською діяльністю.