Tento příběh se odehrává ve fantastickém světě, kde se střetávají různé rasy, jako jsou lidé, elfové, trpaslíci a hobiti. Hlavní postavou je mladý hobit, který se ocitne uprostřed velkého dobrodružství. Jeho úkolem je zničit mocný artefakt, který má schopnost zničit svět, pokud se dostane do rukou temného vládce. Spolu s ním je skupina odvážných přátel, mezi nimiž jsou velký bojovník, moudrý čaroděj, a stateční trpaslíci a elfové.
pán prstenu
kdy se narodil J.R.R.Tolkien? A kdy vydal pána prstenu?
narození: 1892
vydání pána prstenu: 1954
Potulný zpěvák se živí tím, že se svou partou zlodějíčků pomáhá měnit majitele vzácných artefaktů. Je to práce, při které prakticky neustále strkáte hlavu do oprátky, a ani naš zpěvák nemůže mít věčně kliku. Když se mu podaří šlohnout to, co se nikdy nemělo dostat do nesprávných rukou, a on to navíc do těch rukou dobrovolně vloží, spustí dominový efekt, který může otřást celým světem. zpěvák je sice tak trochu zmetek, ale pořád má v sobě kousek cti, a tak se rozhodne napravit, co spískal. Protože však proti němu stojí armáda nelítostných zabijáků, mocných čarodějů a jeho dávný kamarád, potřebuje tým, se kterým by mohl mít aspoň nepatrnou šanci v tomhle úkolu obstát. A protože film vychází z legendární hry „Dračí doupě“, je jasné, že v jeho partě nesmí chybět drsná válečnice, ušlechtilý rytíř, mág nebo druidka.
Dungeons & Dragons: Čest zlodějů
kdy se narodila J.K.Rowlingová? A kdy vydala prvního Harryho Pottera?
narození: 1965
vydání: 1997
Pohádková fantazie pro malé i velké diváky z roku 1984. Film vznikal v mnichovských ateliérech a podílelo se na něm spoustu trikových specialistů. Jde o příběh malého chlapce, kterému se v antikvariátě dostane do rukou kouzelná knížka. Chlapec se tam schová před svými pronásledovateli a stařičký majitel si brzy všimne chlapcova zájmu o knihu. Při jejím čtení se chlapec stane součástí Nekonečného příběhu. Příběh apeluje na potřebu porozumění, lidských citů a imaginace, bez nichž není možná existence říše Fantazie, jež je součástí každého z nás. Úspěšný film se dočkal dalších dvou pokračování, jejichž hrdinou je opět dorůstající chlapec.
nekonečný příběh
kdy se narodil Andrzej Sapkowski? A kdy byl vydán první díl knihy zaklínač?
narození: 1948
vydání: 1993