Hvor mange lande er der med i 3LH?
Hvad er 100 lande
Hvad koster vores billigste abonnement?
Hvad er 120 kr.
Hvem skal man ringe til når man oplever udfordringer med salget?
Hvad er Forhandlersupport
I sælger en vaskemaskine med et abonnement. Med hvilken kode tilføjer I abonnementet?
Hvad er SIMONLY
Hvilke kunder skal man tilbyde permission?
Hvad er : Alle
En gruppe på 4 er i England, som jo ikke er i EU, men EU-omfattet. Den ene har fri data, de andre ekstra bruger. Hvor meget data har de som de kan bruge?
Hvad er fri data
En gruppe har 1x 100GB og 4x 10GB.hvor meget data har de tilsammen i DK?
Hvad er 140 GB
Hvordan fungerer abonnementstjekket hos 3?
Hvad er 3 kigger på kundens forbrug, og ud fra det modtager kunden en anbefaling med henblik på et bedre abonnementsmix
Kunden har sagt "ja" til at vi må kontakte dem, hvad skal I taste i BB?
Hvad er 3permission
Hvordan spørger man ind til permission?
Hvad er: Man fortæller om abonnementstjek, samt at 3 kan hjælpe ved fejl eller manglende oplysninger. F.eks. ved fejl i nummerportering eller tilmelding af automatisk betaling
Hvor mange dage i træk kan du bruge 3LH udenfor EU
Hvad er 30 dage
Hvad er 3Family?
Hvad er et delingskoncept
Hvor mange dage kan man udskyde aktiveringen af abonnementet?
Hvad er 120 dage
Kunden skal flytte 2 abonnementer over til 3, men har ikke simkort nummeret med på det ene nummer. Hvad gør man så?
Hvad er, man lader bare være med at skrive simkort nummeret på det ene
Hvad er formålet med et abonnementstjek?
Hvad er: At sikre kunden har den rigtige løsning
Hvis en kunde tager til Italien, og har et 10GB abonnement. Hvor meget data kan kunden bruge?
Hvad er 10 GB
Hvor mange abonnementer kan man have i 3Family ?
Hvad er op til 10 abonnementer
Hvad er det midlertidige nummer?
Hvad er et nummer kunderne bliver tildelt inden de flytter over til 3, som kan aktiveres når som helst.
Kunden ønsker at betale regningen på en af vores automatiske betalings muligheder. I vælger enten automatisk kortbetaling eller Mobilepay, hvad sker der efterfølgende?
Hvad er kunden modtager en mail, hvor kunden bliver bedt om at færdiggøre tilmeldingen med kundens personlige oplysninger.
Hvorfor er det vigtigt for os at have permission på kunderne?
Hvad er: For at forlænge levetiden på kunderne
En gruppe på 4 er på ferie i Thailand. Den ene har fri data. Den anden har 50GB abo, og de to sidste har ekstra bruger. Hvor meget data har de?
Hvad er 300 GB i alt.
Hvad bliver prisen pr. mand, hvis man har 1x fri data og 5x ekstra brugere om måneden?
Hvad er 145 kr.
Hvad er "First call activation?"
Hvad er, at abonnementet bliver aktiveret i det kunden sætter simkortet i, uagtet om nummeret endnu ikke er flyttet fra tidligere selskab
En kunde har fået en mail om at deres nummerportering er fejlet. Der er skrevet forkert simkort nummer.
Hvordan hjælper i kunden videre?
Hvad er https://nummerflytning.3.dk/. Her hjælper i kunden med at indtaste de korrekte oplysninger, og genstarter nummerporteringen.
Nævn så mange fordele du kan ved permission
Hvad er:
Abonnementstjek
Fejl ved nummerporteringer
Første regning
Tilmelding af automatisk betaling
Bonus point ( 250)
Gladere kunder
Mindre hovedpine til jer
Mere ansvar til 3