Історія
Легенди
Про все
Букви
Телешоу
11

Його доньки були королевами Норвегії, Угорщини, Франції.

Ярослав Мудрий

11

Цей клуб був заснований 1987 року на базі Чернігівського камвольно-суконного комбінату. Він припинив своє існування в 2018 році через фінансові проблеми.

ФК «Легенда»

11

У цьому місті діє також найпівнічніша в Україні трамвайна мережа. Також не рекомендується злити місцевих жінок, щоб вони нічого вам не наворожили.

Конотоп

11

Назва цієї музичної передачі складалася з двох слів. Першим словом був іменник, а другим словом – голосна літера.

«Територія А»

11

Це телешоу тривало аж 20 років. За цей час було знято 1043 випуски. Тут засвітилося багато сучасних зірок, хоча на той момент зірками вони не були.

«Караоке на Майдані»

12

Уперше це слово згадано в Київському літописі в 1187 році.

Україна

12

Народна легенда про цей геологічний об'єкт закінчується таким чином: «І лежить старий ведмідь на березі вже тисячі років. Закам'яніло його могутнє тіло. Могутні боки перетворилися в прямовисні провалля, голова зробилася гострою скелею, густа вовна звернулася в дрімучий ліс».

Аю-Даг (Ведмідь-гора)

12

На етикетках цього напою, крім головного героя Яблука, також зображені Груша, Вишня, Апельсин, Лимон.

«Живчик»

12

Назва лише одного міста в Україні розпочинається на цю літеру. Це тимчасово окуповане місто в Запорізькій області, відоме одним найбільшим у Європі об’єктом. Назвіть літеру.

Е

12

У цьому шоу учасникам за 200 хвилин треба було витратити 20000 гривень. Немаленькі гроші, якщо зважати, що передача виходила в 2006-2007 роках.

«Шиканемо»

13

Цей заклад, заснований 1576 року, став першим вищим навчальним закладом у Східній Європі.

Острозька академія

13

Фанати називають цього гравця JLegend. За яку команду він грає?

NAVI

13

Якщо поєднати синонім до слова «ілюзія» та якусь конкретну цифру, то вийде назва українського євроденс-гурту, який існував протягом 1996-1999 років.

«Фантом-2»

13

В українському алфавіті 33 букви. Назвіть, яка з них розташована посередині алфавіту.

М

13

У цій споруді, розміщеній у Біскайській затоці, у 2004 році змагалися й кілька українських команд. Що це за споруда?

Форт Буаяр

14

Це найдревніший народ, який проживав на теренах сучасної України в залізну добу і назва якого була задокументована та збереглася до наших часів. Саме до цього народу «належав» такий вигаданий персонаж, як Конан-варвар.

Кімерійці

14

Про нього ходить багато легенд. Ось деякі з них: народився вже із зубами; не програв жодної битви; одним пострілом убив чорта.

Іван Сірко

14

У фонді ЮНЕСКО зібрані вони з усього світу. Найбільше їх саме з України – понад 15000. На другому місці Італія – 6000. Найдавніша з них датована XVI століттям. Про що мова?

Народні пісні

14

Найменш уживаною буквою в українській абетці є не «ґ», а ця буква, яку використовують в основному для передачі слів іншомовного походження.

Ф

14

Це шоу подарувало мем «Я, може, теж хочу шоколадку».

«Кохана, ми вбиваємо дітей»

15

Людвіг ван Бетховен присвятив дві свої симфонії одному дипломату й меценату, який був сином гетьмана Війська Запорозького. Назвіть цього гетьмана

Кирило Розумовський

15

Існує анімаційний серіал Легенди України. Головними дійовими особами в ньому є хлопчик-футболіст Нік, а також Шева. Яким предметом є Шева? Підказка: цей предмет пов'язаний із родом діяльності Ніка.

Футбольний м'яч

15

Він був директором першого українського рекламного агентства в Галичині «Фама», заснованого в 1937 році. Завдяки власній креативності, несподіваним рекламним ходам та оригінальному стилю, його агентство процвітало й давало змогу фінансувати повстанців. Хто він?

Роман Шухевич

15

Ця літера є найуживанішою в українській абетці. А ще з неї починається найбільша кількість слів.

П

15

У цьому шоу учасники повинні були мати певний документ, а також повинні були встигнути залагодити всі свої справи за обмежений час, щоб мати змогу виграти приз.

«Галопом по Європах»