Find the unit rate. Round to the nearest 10th or nearest cent
156 students in 6 classes
26 students in 1 class
4qt/1hr to pint/day
192 pints a day
write 33 1/3 % as a fraction in simplest form
1/3
8in = cm
20.32cm
A candy company produces 340 lollipops per min. How many lollipops can they produce in 2 hour
40800 lollipops
Find the unit rate. Round to the nearest 10th or nearest cent
147.5 miles in 2.5 hours
59 miles in 1 hour
3km/5mins to m/sec
150m/1sec
3m = feet
9.837
in brazil, about 20 acres of rainforest are destroyed each each minuet. At this rate, how much rain forest is destroyed per day
28800 acres
Find the unit rate. Round to the nearest 10th or nearest cent
$29.95 for 4 dvds
7.5 dollars for 1 dvd
16mi/1year to km/month
2.15km/1 month
8lb = g
round to the hundred if needed
1648.93
Find the unit rate. Round to the nearest 10th or nearest cent
30,653 bags for 7 airplanes
4,379 bags for 1 airplane
Find the unit rate. Round to the nearest 10th or nearest cent
352 music disk for 16 music players
22 music disks for 1 music player