George visits a store to buy 2 flash drives. They are priced at $28 each. How much does he need to spend on his purchase?
What is $56.
Joy made 3 trips to the candy store. For every trip she made, she bought 12 packs or orange candies. How many packs of candies did Joy buy in total?
What is 36 candies?
During a practice session, Frank swims an average of 19 laps in an hour. If he were to attend 10 practice sessions, how many laps will he be able to cover on an average?
What is 190 laps?
James, a crane operator works on 12 hour shifts everyday. If he worked 22 days in a month, how many hours did he put in altogether?
What is 264 hours?
Jim goes to a movie with his classmates. There are 32 students in the class. Each movie ticket costs $18. How much in all does Jim pay for the tickets?
What is $576?