45 ÷ 101
4.5
24.6 ÷ 3
8.2
6 ÷ 0.2
30
5 ÷ 4
1.25
A family bought a bundle of 4 tickets to a museum for $36.40. They saved $5.60 by buying the bundle instead of individual tickets. If each ticket costs the same amount, how much does one individual ticket cost?
$10.50
6.2 ÷ 102
0.062
15.05 ÷ 5
3.01
1.2 ÷ 0.4
3
1.5 ÷ 2
0.75
Maya bought a large bag of 5 apples for $7.75. The bag cost $1.50 less than if she had bought the apples individually. If all 5 apples cost the same price, what is the individual cost of one apple?
$1.85
8 ÷ 103
0.008
0.84 ÷ 4
0.21
3.5 ÷ 0.07
50
12 ÷ 50
0.24
A group of friends spent $44.80 on 4 large pizzas, which included a $3.20 delivery fee. If the four pizzas cost the same amount, what was the cost of a single pizza before the fee?
$10.40
900 ÷ 104
0.09
4.8 ÷ 16
0.3
12.1 ÷ 1.1
11
3 ÷ 8
0.375
Sarah bought a pair of running shoes and 2 pairs of socks. The total bill was $88.30. She knows the shoes cost $75.50. If the two pairs of socks cost the same amount, what was the cost of one pair of socks?
$6.40
3.1 ÷ 100,000
0.000031
18.9 ÷ 9
2.1
0.72 ÷ 0.009
80
7 ÷ 20
0.35
A teacher bought 6 boxes of markers for $28.80. The store was running a promotion where you save $3.60 when you buy 6 boxes. If each box costs the same amount individually, what is the full price of one box of markers?
$5.40