Luis rented a car for 4 days and paid $64.20. What was the daily rate for renting the car if the rate was the same everyday?
What is $16.05
Jackson bought 10 comic books that costed $7.20. If all the comic books hadthe same price, how much did each comic book cost?
A bakery made 12 muffins and sold them all for a total of $86.52. If all the muffins cost the same price, how much did each muffin cost?
What is $7.21
A florist made 5 flower arrangements that she sold for $92.45. If all the flower arrangements cost the same amount, how much did each arrangement cost?
A car travels 157 miles in 4 hours. What is the car's rate of speed in miles per hour?
What is 39.25 miles per hour
Grace bought snacks, waters, and materials for a hike. She spent $202.20 on all of these items for herself and 5 friends. If Grace and her friends are going to split the total evenly, how much will each person pay Grace back?
What is $33.70