0.4 + 0.13
What is 0.53
1/2 in decimal form
What is .5
A farmer fills each jug with 3.7 liters of cider. If you buy 4 jugs, how much liters of cider is that?
What is 14.8 liters of cider?
The quotient of 243/9
What is 27
The quotient of 2.99/1000
What is 0.00299
13.45 - 1.3
What is 12.15
2/10 in decimal form
What is .2
Mercer is selling stickers at school. He is charging
$1.20 for 2 fruity stickers and $0.88 for 2 shiny
stickers. Liv wants to buy 12 shiny stickers and
Kimberly wants to buy 15 fruity stickers. What is the
price of 15 fruity and 12 shiny stickers?
What is $14.28
45 divided by 100
What is 0.45
The quotient of 6.4/0.4
What is 16
The product of 112.3 and 16
What is 1,796.8
3/5 in decimal form
What is .6
A 6.3 foot piece of ribbon is cut into equal pieces that are each 0.42 feet long. How many whole pieces of ribbon are cut?
What is 15
3259 divided by 112 (round to the tenth place)
What is 29.1?
The quotient of 3.4/0.8
4.25
1.2379 - 0.3298
What is 0.9081
7/8 in decimal form
What is .875
Three friends went out to lunch. The bill came to $47.31 If they split the bill evenly, how much money does each friend owe?
1,286 divided by 204 (round to nearest tenth)
6.3
The quotient of 107.5/125
0.86
0.497 x 1.32
What is 0.65604
2 21/28 in decimal form
What is 2.75
Sophia’s dad paid $43.25 for 12.5 gallons of gas. What is the cost of one gallon of gas?
What is $3.46 per gallon?
306 divided by 1245( round to nearest tenth)
The quotient of 551.1/1.3
423.923077