Add
(Line up your place values)
(Line up your place values)
2.5 + 27.8 =
30.3
68.9 - 23.5 =
45.4
2.49 x 3 =
7.47
145.8 divided by 12 =
12.15
0.66 divided by 3 =
2.2
78.23 x 14 =
1,095.22
12.4 divided by 8 =
1.55
0.462 divided by 2 =
2.31
34.39 + 98.6 =
132.99
92 - 56.02 =
35.98
0.67 x 0.37 =
0.2479
8.14 divided by 20 =
0.407
84.78 divided by 0.15 =
565.2
0.853 x 103 =
853
26.48 divided by 2 =
13.24
13.2 divided by 0.3 =
44
289.2 + 35.20 + 62.003 =
386.403
300.007 - 231.9 =
68.107
Apples cost $0.98 per pound. If I bought 8.5 pounds of apples, how much did I pay? (Round to the nearest hundredth, you will get an answer with 3 digits after the decimal point, but remember with money, there should only be 2!)
$8.08
$8.075 is the answer you will get, round the 7 up to an 8!
6.9 divided by 3 =
2.3
0.92 divided by 0.4 =
2.3