3.48 ÷ 4
0.87
71.3 ÷ 23
3.1
0.6 ÷ 0.1
6
1.35 ÷ 0.15
9
The chef at a restaurant bought 37 pounds of salad for $46.25. How much did the chef pay for each pound of salad?
$1.25
9.68 ÷ 8
1.21
2.25 ÷ 15
0.15
39.1 ÷ 0.1
391
0.56 ÷ 0.07
8
Justice bought 7 roses for $45.50. What is the cost of one rose?
$6.50
2.91 ÷ 3
0.97
83.2 ÷ 26
3.2
0.9 ÷ 0.01
90
4.55 ÷ 0.35
13
Toby's faucet dripped a total of 1.92 liters of water in 24 hours. How much water dripped each hour?
0.08 liters
7.02 ÷ 6
1.17
40.50 ÷ 18
2.25
17.7 ÷ 0.01
1,770
4.18 ÷ 0.22
19
Manolo is making a large mural. He draws a hexagon with a perimeter of 10.5 meters. Each side of the hexagon is the same length. How long is each side?
1.75 meters
4.47 ÷ 3
1.49
23.94 ÷ 42
0.57
84.3 ÷ 0.01
8,430
9.6 ÷ 0.03
320
James bought 13 pencils from the school store for a total of $1.43. How much did each pencil cost?
$0.11