400
Use the table to solve the problem:
Mac + Cheese= $1.00
Peanut Butter= $6.99
Crackers= $2.77
Ice Cream= $5.99.
You went shopping on a random Saturday for whatever reason that made you go shopping, you get 2 things of mac&cheese, 1 container of peanut butter, 2 things of crackers, and 3 tubs of ice cream. What is the total for your shopping spree?
Bonus: Is this the prices for Name Brand or Store Brand?
Total= $32.50