"GHG Skandalen"
Denne brandert involverer berøring af adskillige numser (uden samtykke ...) og en helt velfortjent lussing.
Benjamin
Til en gymfest kom jeg til at tisse ude i siden af floor, men kunne ikke selv huske det. Det var først mandag morgen en veninde fortalte mig om det.
Becs
Edderkopper
Adam
at jeg aldrig får en kæreste (Miv)
Thea
Hvilken fagperson/specialist måtte jeg gå til som barn for at få hjælp til noget jeg kæmpede med?
Talepædagog da jeg læspede
Da jeg var på skitur var jeg i byen med hele klassen. Stille og roligt begynder folk at tage hjem af men mig og to venner bliver i byen. Det havde været en lang dag med afterski fra kl 13 så her ved 02 tiden var vi rimelig godt fulde. Kl 03 vælge vi at tage hjem og da det er glat med sne og sådan falder min ven lad os kalde ham Poul og bliver våd fra toppen af røven og hele vejen ned. Vi får ham op og kommer hjem på værelset. Poul vælge at skifte bukser og underbukser midt i køkkenet. Imens spiser jeg og min ven choko pops da vi har kæmpe fråder på. Vi får den gode ide at kaste choko pops på pouls røv hvor han så prøver at gribe dem mellem ballerne. Efter lidt tid og uden at poul har grebet nogle vælger min anden ven at smide bukserne og så prøver vi på ham. Efter godt 30 chokopops griber han endelig en chokopops mellem ballerne og aften er reddet hvor vi herefter går i seng.
Adam
Jeg vågner efter en aften på hive, kigger i min taske og kan se jeg ikke har mit pas med hjem…Dette var rimelig problematisk da jeg skulle til teoriprøve 2 dage efter (og manglede nu id), og rejse kun 1 uge efter… Heldigvis fik jeg et midlertidigt pas, og kunne rejse af sted. På selve rejsen mister jeg det midlertidige pas i endnu en brandert… og kan derfor ikke rejse hjem… Jeg går dagen efter, hele byen rundt for at finde mit pas, og bliver fuldt hen til politistationen af en meget lummer mand der giver mig drinks og mad på vejen… jeg får lavet en rapport hos politiet på at mit pas er stjålet, og får derfor sendt det nye pas til ambassaden, så jeg kunne rejse hjem igen.
Emma
Jeg er bange for at bo det samme sted i mere end 6 måneder
Benja
At Adam og Thea snakker politik
Siri
Jakob har ingen branderter. Men i stedet har han et sponsorbarn, fordi han er et bedre menneske end jer. Hvilken land er er Gerson Raulino Adriano fra?
Mozambique
BOMBE:
Sten-saks-papir
Vælg en fra hvert hold. Bedst til tre. På "nu"
Vinderholdet får 100point
Det var 1g, det var sommer, det var havefest og livet var dejligt. Lidt for grebet af den gode stemning, blev jeg så fuld, at jeg umuligt selv kunne finde hjem. Mine venner prøver at skaffe et lift til mig, hvilket jo er vanvittigt uansvarligt af dem, da de ikke har øjne på mig imens. Jeg falder ned i et vejarbejde-hul (?) og har nu officielt mistet synet af jord i øjnene. Mine søde venner hjælper mig op af dette hul, for at løfte mig op i en skraldespand med hjul. Det var også et effektivt transportmiddel hjem. Næste morgen tager jeg afsted på arbejde, møder min chef, brækker mig 0.5 millimeter fra min chefs fødder, hvorefter han fortæller mig, at det vist er heldigt jeg først skal på arbejde i morgen. Så, hjem igen med mig og sove den gode brandert ud.
Siri
Jeg er bange for, at Kims går konkurs, og der ikke er flere chips tilbage i Danmark
Bryde
Falde baglæns ned af rulletrapper og lave kolbøtter ned
Becs
Hvor mange knogler har jeg brækket i mit liv?
1 (højre håndled pga. clapping pushups :-) )
Jeg var røv liderlig og ville gerne score. Efter at have spildt 30 minutter på at snakke med en flot pige ved klubben, tilkendegav hun endelig, at hun ikke ville med mig hjem (whaaat). Heldigvis for mig mødte jeg en helt speciel pige, der gav mig en aften to remember. Min fettish for kvælertag og store dildoer startede denne aften, og jeg har stolt fortalt historien til venner, familie og kollegaer.
Benjamin
- og ja jeg har selv skrevet denne tekst, hilsen benjamin
Løbet hele Roskilde rundt på forstuvet fod, fordi den indre ros-kriger tog over, og endte på et ophold hos samaritterne
BOMBE: "Vægt 1v1"
Hvert hold vælger en deltager.
Ny genstand åbnes og indvejes.
Bedst af tre runder. Game Host bestemmer
100 point til vinderholdet
Hver dag frygter jeg for mit liv at blive kørt ned på min cykel på trods af mine 4 cykellygter
Emma
Hvad havde jeg svaret til spørgsmål "Frygt"?
Forlystelser
Første gang jeg blev stiv var i Hamburg. Vi sov i telte ved siden og jeg sov med 8 andre i et kæmpe telt. Jeg blev så stiv at jeg kastede en del op inde i teltet men vi var alle for stive til at rydde det op og dermed faldt alle bare i søvn til en klam og indelukket duft af bræk. Først morgenen efter fik jeg ryddet det op
Bare Adam
Røget mig så skæv at jeg spiste umpalumpaer og endte med at tisse i en seng jeg delte med min roomie
Milla
At jeg aldrig nogensinde kommer til at være kollegaer med Jakob igen
Bryde - da han havde en trænerkarriere i Skjold
at skulle i krig
Milla
Hvad kan I bedst lide ved Jakob? (Gratis 100point på spil)
Jeg er awesome