Sarah had to study for 10 hrs,she studied for 5 hrs and 35 mins. how much more does Sarah have to study?
What is 4hr 25 mins
Which is greater 1.69 or 1.68
What is 1.69
28x6
What is 208?
The electricity bill each month is $555 $555 $552. The grocery bill is 252,252 and 252, which bill is fixed?
What is grocery bill?
If 5x?=25, 7x?=35, and 15x?=75, what is the rule?
What is x5?
Emily started working at 9:30 AM. She stopped working at 4:00. How much time did Emily work for?
What is 6 hrs 30 mins
compare 2.56 or 2.56
What is equal
36x48
What is 1,728
Is water bill Variable or fixed?
what is variable
Find the rule:
9 = 36
7 =28
12=48
what is x4
Emma worked until 10:35 PM, She started working 11 hrs ago. When did she start
What is 11:35 AM
James has one dollar and thirty nine cents and Nancy has one dollar and thirty eight cents.Who has the greatest amount?
What is James
480x235
112,800
Luca had $535.He spent $45 on grocery's and $115 on a lemonade stand. What is his profit?
What is $375
If 5x?=60, 3x?=36, and 8x?=96, what is the rule?
What is x12
Vanessa went out at 3:15 PM. She worked for 2 hrs and 35 mins and then went to the movies for 1 hr 45 mins. When did Vanessa come home
What is 7:35 PM
Mia bought a pack of gum for 99 cents and a pack of chips for $1.59. Mia also bought markers for $10.99. Jasmine bought a book for $5.99 and 2 packs of chips for $4. She also bought a pack of yogurt for $8.99. Who spent the most less money?
What is Mia.
Jessie had 323 packages of toys. Each package had 23 toys but 15 of them broke. How many toys did Jessie get that are not broken?
what is 7414?
Jacob had $ 1,500. spent $1235 on a tv and 126 on a computer. then his friend gave him $ 243. What is jacobs profit?
What is $382
Juliet ran 350 yards. If she ran ? yards x 4 miles= 200 yards, ? yards x 8 miles= 400, and ? yards x 6 miles=350, What is the rule?
What is x50
Cadel went to school at 7:00 AM. Her first class was for 1 hr 26 mins. Second class was for 54 mins and 3rd class was for 2 hrs and 25 mins. When was school over for Cadel
What is 11:45 AM
Ryan bought 2 drinks for $5.54 each and 4 bags of chips for $22.92 and Riley bought 2 pizzas for $21.44 and also bought 3 fries for $10.99. Who spent the most money?
What is riley
Mila bought 5,892 packs of gum, each pack costs 99 cents. How much money did Mila spent in cents?
What is 5,841,308
Romeo has $25,535.he got $157 from her friend. Then he spent $273 on a coffee machine and $2,437 on 2 tvs. His mom gave her $1,219 more dollars . What is Romeo's profit?
What is 24,647
2,445 divided by ? equals 489.
2,860 divided by ? equals 572.
What is the rule?
what is Divided by 5