April has 196 stickers Meredith has 4 time as many stickers how many stickers does Meredith
784
400 x 9
3,600
83 x 16
=1328
23.7 x 84.6
2,005.02
136/4
34
Sean was buying cat food at the pet store Fluffy Kitty it $14.59 for ten pounds Puff Chow is $2 a pound which is a better value.
Fluffy Kitty
7 x 1,100
7,700
44 x 67
=2948
65.67 x 32.96
2,164.4832
849/4
212 R1
Michal had 124 baseball cards in an album. How many baseball cards will he have in six albums?
744
6 x 1,200
7,200
56 x 34
=1904
96.56 x 85.53
8,258.7768
612/5
122 R2
The smiths are buying a pool for $6,744. They plan to pay in 12 equal payments find the amount of each payment.
$562
1,200 x 7
8,400
96 x 84
=8064
67.73 x 72.82
4,932.0986
5550/80
69 R30
Jake bought four books for $39.40 if each book cost the same amount how much does each book cost.
$9.85
12 x 800
9,600
99 x 86
=8514
52.698 x 58.69
3,092.8456
1575/75
21