5 ⋅ 100 - 250 =
5 ⋅ 100 - 250 = 500 - 250 = 250
x ⋅ 15 = 90
90 : 15 = 6
x = 6
Liida arvude 5 ja 6 korrutisele arv 24.
5 ⋅ 6 + 24 = 54
Mitu minutit on 1/3 tunnist?
60 min : 3 = 20 min
Ruudu külje pikkus on 4 cm. Mis on ruudu ümbermõõt? Kasuta valemit!
P = a ⋅ a
4 ⋅ 4 cm =16 cm
P = 16 cm
(600 - 100 : 50) - 87 ⋅ 2 =
(600 - 100 : 50) - 87 ⋅ 2 = 598 - 174 = 424
15 ⋅ x = 540
540 : 15 = 36
x = 36
Lahuta arvude 9 ja 8 korrutisest arv 70.
9 ⋅ 8 - 70 = 2
Mitu eurot on 1/9 45€ - st?
45€ : 9 = 5€
Kolmnurga küljed on 7 m, 8 m ja 12 m. Mis on selle ruudu ümbermõõt? Kasuta valemit!
P = a + b + c
7 m + 8 m + 12 m = 27 m
P = 27 m
410 : 41 + 15 ⋅ 4 =
410 : 41 + 15 ⋅ 4 = 10 + 60 = 70
k + 481 = 1153
1153 - 481 = 672
k = 672
Liida arvude 15 ja 72 korrutisele arvude 6 ja 8 korrutis.
15 ⋅ 72 + 6 ⋅ 8 = 1080 + 48 = 1128
Mitu tundi ööpäevast on 1/6 suurune osa?
24 h : 6 = 4 h
Kauplusesse toodi 250 kg puuvilju. Esimesel päeval müüdi sellest 1/5 ja järgmisel päeval 1/2 ülejäänud puuviljadest. Kui palju puuvilju jäi veel müüa?
1. Mitu kg puuvilju müüdi esimesel päeval?
250 kg : 5 = 50 kg.
2. Mitu kg puuvilju jäi üle?
250 kg - 50 kg = 200 kg
3. Mitu kg puuvilju müüdi järgmisel päeval?
200 kg : 2 = 100 kg
3. Kui palju puuvilju jäi veel müüa?
250 kg - 50 kg - 100 kg = 100 kg
Vastus: müüa jäi veel 100 kg puuvilju.
3 ⋅ 70 - 4 ⋅ 15 + 540 =
3 ⋅ 70 - 4 ⋅ 15 + 540 = 210 - 60 + 540 = 690
584 + k = 1453
1453 - 584 = 869
k = 869
Lahuta arvude 50 000 ja 37 215 vahest arvude 56 ja 17 korrutis.
(50 000 - 37 215) - 56 ⋅ 17 = 12 785 - 952 = 11833
2/3 arvust 120
120 : 3 = 40
40 ⋅ 2 = 80
Kadri isa ostis 48€ eest bensiini. Liiter bensiini maksab 1 € 20 s.
Mitu liitrit bensiini ta sai?
Kui kaugele saab selle bensiiniga sõita, kui 100 km kohta kulub 8 liitrit bensiini?
1. 4800 s : 120 s = 40 (liitrit)
2. 40 l : 8 l = 5 l ehk 5 l ⋅ 100 km = 500 km
(1 000 000 : 2000 + 3000) : 7 =
(1 000 000 : 2000 + 3000) : 7 = 3500 : 7 = 500
y : 924 = 15
924 ⋅ 15 = 13 860
y = 13 860
Korruta arvude 762 ja 932 korrutis arvude 96 ja 2 summaga.
762 ⋅ 932 ⋅ (96 + 2) = 710 184 ⋅ 98 = 69 598 032
250 on 1/4 arvust
250 ⋅ 4 = 1000
Neljandale klassile osteti 25 matemaatika õpikut, hiljem veel 2/5 sellest kogusest. Kõikide nende raamatute eest maksti 350€. Kui palju maksti hiljem ostetud õpikute eest?
1. Mitu õpikut osteti hiljem juurde?
25 : 5 = 5
5 ⋅ 2 = 10
2. Mitu õpikut osteti kokku?
25 + 10 = 35
3. Kui palju maksis üks õpik?
350 € : 35 = 10€
4. Kui palju maksti hiljem ostetud õpikute eest?
10 ⋅ 10€ = 100€
Vastus: Hiljem ostetud õpikute eest maksti 100€.