52 x 76 =
3,952
0.96
Mrs. Lewis is knitting a sweater. She buys 15 skeins of yarn. Each skein costs $4.10. How much money does she spend?
$61.50
52 x 102
5,200
76 x 0.1
7.6
85 x 37 =
3,145
2.4 x 0.8 =
1.92
Mark is painting a wall in his bedroom. The wall is 8.2 feet long and 9.3 feet high. To find out how much paint to buy, he needs to find the area of the wall. What is the area of the wall?
76.26 square feet
4.7 x 104
47,000
486 x 0.01
4.86
386 x 23 =
8,878
4.12 x 6.1 =
25.132
Eliza is re-carpeting her TikTok dance studio. The floor is 10.7 feet by 12.8 feet. How much carpet will she need?
136.96 square feet
963.25 x 105
96,325,000
75.623 x 0.001
0.075623
972 x 12 =
11,664
7.89 x 1.2 =
9.468
Olivia is buying toys for her dogs. Each toy costs $5.79. If she buys 12 toys, how much does she spend?
$69.48
14.7558 x 103
1,4755.8
1,283.629 x 0.001
1.283629
1,234 x14 =
17,276
98.76 x 1.23
121.4748
Mrs. Lewis bout 4 of Carson's puppies. If they cost $432.98 each, how much did Mrs. Lewis spend?
$1,731.92
123.456789 x 105
12,345,678.9
987654321.123456 x 0.000001
987.654321123456