Pärnu
Prom-
PromFest
PromFesti lavastused
Varia
100
Lätis Jūrmala, Leedus Palanga, Poolas Sopot, Ukrainas Jalta, Venemaal Sotši, Bulgaarias Varna. 1996. aastast kuulub sellesse nimekirja ka Pärnu. Kõik nad kannavad ühist linnale määratud aunimetust. Mis see on?
Mis on suvepealinn
100
Üles kiitma ehk reklaamima.
Mis on promoma
100
PromFest arenes välja 1996. aastal loodud Klaudia Taevi nimelisest rahvusvahelisest noorte ooperilauljate konkursist. Mitmendat korda toimub konkurss tänavu, aastal 2017.
Mis on kümnes
100
Ta on olnud kõikide PromFesti ooperilavastuste muusikajuht ja dirigent.
Kes on Erki Pehk
100
See Pärnust pärit vabakutseline näitleja ja kupletist on õppinud laulmist ka legendaarse lauluõpetaja Klaudia Taevi juures.
Kes on Peeter Kaljumäe
200
Kõige rahvarohkemaks ürituseks kujunes nõukogudeaegses Pärnus 1978. aastal alguse saanud suvine kultuuri-ja spordiürituste sari. Mis pealkirja kannab see tänapäevalgi populaarne rahvaüritus?
Mis on ’’Tere, Pärnu suvi!’’
200
Kui üldiselt kehtib Eestis mootorsõidukijuhtidele nulltolerants, siis väikelaevnikel on see lubatud piirini 0,5.
Mis on promill
200
PromFest toimub Pärnus üle aasta traditsiooniliselt just selles kuus.
Mis on mai
200
See Pärnust pärit näitleja, laulja, lavastaja ja rännumees debüteeris ooperilavastajana 2007. aastal PromFest raames, mil Endla teatris esietendus tema lavastatud ooper "Carmen".
Kes on Marko Matvere
200
Näitekirjanik Bernard Shaw on naljatlemisi ooperižanri kirjeldanud: tenor tahab sopraniga magada, aga ... segab vahele
Kes on bariton
300
Pärnus on Eestis ainulaadne paik, mis on legaalselt tegutsenud enam kui 50 aastat ning kus naised võivad alasti päikesevanni võtta.
Mis on naisterand
300
See jalakäijatele mõeldud puiestee viib Pärnus randa.
Mis on promenaad
300
Klaudia Taevi nimelise Rahvusvahelise Ooperilauljate konkursi võit on ühel korral jäänud ka Eestisse. Just tema võitis 1996. aastal toimunud esimesel konkursil peapreemia.
Kes on Kristina Vähi
300
Selle eesti kunstiteadlase, kriitiku, luuletaja, lavastaja ja Tallinna Ülikooli õppejõu signatuurvärv on valge. Just tema lavastas 2003. aastal PromFesti esimese ooperiproduktsiooni Giuseppe Verdi "Rigoletto".
Kes on Linnar Priimägi
300
Giuseppe Verdi "Traviata" libreto on kirjutanud Francesco Maria Piave selle Alexandre Dumas noorema romaani ainetel.
Mis on "Kameeliadaam"
400
Selle kollektiivi üheks asutajaliikmeks oli 1994. aastal Loit Lepalaan. PromFesti seob selle kollektiiviga tihe koostöö.
Mis on Pärnu linnaorkester
400
See särav daam on Klassikaraadio vastutav toimetaja, kes on arvukalt kajastanud ka PromFesti sündmusi.
Kes on Anne Prommik
400
Traditsiooniliselt esitavad Klaudia Taevi nimelisel Rahvusvahelisel Ooperilauljate konkursil osalejad III voorus kaks pala. Üks neist on laulja poolt vabalt valitud, ent teine on reglemendi järgi olnud alati üks ja see sama. Mis teos see on?
Mis on Schuberti "Ave Maria"
400
See Endla teatri valgusala juht on olnud kõigi PromFesti lavastuste valguskunstnik.
Kes on Margus Vaigur
400
Pärnu teatrist Endla, mis kannab oma ajaloos pikka muusikateatri tegemise kogemust, sai 2003. aastal tänu PromFestile mõneks ajaks taas loominguline kodu ooperilauljatele ja orkestrile. Toonane teatridirektor Ain Roost viskas nalja, et nüüd on täiuslikust õnnest veel puudu vaid oma ...
Mis on balletitrupp
500
Ainsana Eesti asulatest peetakse Pärnu linnas neid loomi ametlikult mereäärse rannaniidu hooldamiseks.
Kes on veised
500
Pärnu laulja ja literaat Toomas Kuter on Klaudia Taevi nimelise Rahvusvaheline Ooperilauljate konkursi ...
Mis on promootor
500
Alates 2001. aastast, mil Klaudia Taevi nimelise Rahvusvahelise Ooperilauljate konkursi võitis sopran Anna Samuil Venemaalt, on konkursi peapreemia just see.
Mis on järgmise PromFesti ooperiproduktsiooni pearoll.
500
Tänavu, 2017. aastal kevadel toob PromFest lavale Giuseppe Verdi "Traviata", milles ooperilavastajana debüteerib armastatud eesti näitleja, lavastaja ja õppejõud. 2016. aastast on ta ka EELK Usuteaduse Instituudi kristliku kultuuriloo magister.
Kes on Anu Lamp
500
Klaudia Taevi nimelise laulukonkursi žürii esimehed on läbi aegade olnud maailmaklassi primadonnad ning kõiki neid daame on Pärnus viibides võõrustanud just see juugendstiilis eksklusiivne hotell, mida peetakse ka Eesti üheks hinnatumaks arhitektuuripärliks.
Mis on Ammende Villa
Click to zoom