John is using 15 brown tiles and 6 white tiles. What is the ratio of brown tiles to the total amount of tiles?
What is 15 to 21?
Mike has 5 blue marbles and 11 red marbles in the box. He has 20 blue marbles in the drawer. How many red marbles are in the drawer if the ratios are equivalent?
What is 44 red marbles?
12 quarts is about how many liters?
What is 11.4 liters?
If I have 5 liters of water how many milliliters is that.
What is 5,000ml?
5 folders cost $12.42
9 folders cost $14.35
What is the unit price and which is the best deal?
What’s the unit price 5 folders for $2.48 each and 9 folders for $1.59
What is 9 folders?
45 grams is equal to how many kilograms?
What is 45/1000 kg?
12 km is about how many miles?
What is about 19.32 miles?
200 yards is equal to _______ inches
What is 7200 inches?
The ratio of cats to dogs is 8 to 5. If you had 40 dogs how many cats would there be?
What is 64 cats?
1.6ft = ______ in
What is 18 inches?