Unit rate
Earn $145 in 25 hour
What is $5.80/hour
A. Price of a $36.07 item consisting of 34 units?
B. Price of a $48.53 item consisting of 11 units?
A. $1.06 per unit
write 11 pages in 2 hours
What is 5.5 pages/hour
A. Price of a $48.53 item consisting of 11 bags?
B. Price of a $72.15 item consisting of 25 bags?
B: $2.89 per bag
A. Price of a $47.53 item consisting of 27 boxes?
B. Price of a $105 item consisting of 35 boxes?
A: $1.76 per box
A. Price of a $36.26 item consisting of 33 pens?
B. Price of a $21.89 item consisting of 11 pens?
A: $1.10 per pen
A. Price of a $31.91 item consisting of 46 cups of soda?
B. Price of a $14.12 item consisting of 13 cups of soda?
A. $0.69 per cup of soda