Mary earns $145 in 25 hours.
What is $5.80 per hour?
The price was $10.00 for 4 melons
What is $2.50 per melon?
$36.07 for 34 balloons.
What is $1.06 per balloon?
detergent: $1.99 for 32 fl oz or $2.49 for 50 fl oz
What is $2.49 for 50 fl oz?
$0.06 vs $0.05
milk: $2.69 for 12 oz or $3.19 for 16 oz
What is $3.19 for 16 oz?
$0.22 vs $0.20
Joe writes 11 pages in 2 hours
What is 5.5 pages per hour?
30 straws for $3.60.
What is $0.12 per straw?
$48.53 for 11 coffees.
What is $4.41 per coffee?
popcorn: $1.69 for 15 oz or $2.99 for 30 oz
What is $2.99 for 30 oz?
$0.11 vs $0.10
socks: $4.29 for 3 pairs or $10.79 for 8 pairs
What is $10.79 for 8 pairs?
$1.43 vs $1.35
Suzy makes 686 cars in 56 days
What is 12.25 cars per day?
$14.32 for 3 cartons of milk.
What is $4.77 per carton?
$47.53 for 27 sodas.
What is $1.76 per soda?
apples: $1.89 for 3lb or $2.49 for 5 lb
What is $2.49 for 5 lb?
$0.63 vs $0.50
orange juice: $1.49 for 12 oz or $1.79 for 16 oz
What is $1.79 for 16 oz
$0.12 vs $0.11
Mario scores 98 points in 6 games
What is 16.3 points per game?
$37.12 for 22 pens.
What is $1.69 per pen?
$36.26 for 33 muffins.
What is $1.10 per muffin?
bagels: $0.89 for 4 or $1.39 for 6
What is $0.89 for 4
$0.22 vs. $0.23
fabric: $3.15 for 2 yd or $7.78 for 6 yd
What is $7.78 for 6 yd?
$1.58 vs $1.30
Maria travels 1,200 meters in 4 hours
What is 300 meters per hour?
$16.46 for 21 stamps.
What is $0.53 per stamp?
$31.91 for 46 markers.
What is $0.69 per marker?
sodas: $1.25 for 4 or $5.69 for 25
What is $5.69 for 25
$0.31 vs $0.23
juice: $2.11 for 48 fl oz or $2.89 for 64 fl oz
What is $2.11 for 48 oz?
$0.44 vs $0.45