Earning $150 in 6 hours
What is $25/hour
$10.00 for 4 meters of rope
What is $2.50/meter
91 miles in 7 hours
What is 13 miles/hour
A: $1.99 for 32 fl oz of detergent
B: $2.49 for 50 fl oz of detergent
What is B: $2.49 for 50 fl oz
A: $2.69 for 12 oz
B: $3.19 for 16 oz
What is B: $3.19 for 16 oz
Writing 11 pages in 2 hours
What is 5.5 pages/hour
30 units of an item for $3.60
What is $0.12
1,200 meters in 4 minutes
300 meters/minute
A: $1.69 for 15 oz of tomato paste
B: $2.99 for 30 oz of tomato paste
What is B: $2.99 for 30 oz
A: $10.79 for 8 pairs of socks
B: $4.29 for 3 pairs of socks
What is A: $10.79 for 8 pairs
Making 540 cars in 45 days
What is 12 cars/day
$14.32 for 3 pairs of socks
What is $4.77/pair
Running 26.2 miles in 120 minutes
What is 0.22 miles/minute
A: $1.89 for 3 lbs of apples
B: $2.49 for 5 lbs of apples
What is B: $2.49 for 5 lbs
A: $1.79 for 16 oz of orange juice
B: $1.49 for 12 oz of orange juice
What is A: $1.79 for 16 oz
Scoring 99 points in 6 games
What is 16.5 points/game
$37.12 for 22 ounces of walnuts
What is $1.69/ounce
Running 1600 meters in 3:43
Tell me the unit rate in meters per SECOND
7.17 meters/second
A: $0.89 for 4 bagels
B: $1.39 for 6 bagels
What is A: $0.89 for 4 bagels
A: $3.15 for 2 yds of cloth
B: $7.78 for 6 yds of cloth
What is B: $7.78 for 6 yds
Completing 341 worksheets in 155 days
What is 2.2 worksheets/day
$16.46 for 31 tiles
What is $0.53/tile
Running 100 meters in 9.58 seconds
What is 10.44 meters/second
A: $1.25 for 4 candy bars
B: $5.69 for 25 candy bars
What is B: $5.69 for 25
A: $2.15 for 48 fl oz of sparkling water
B: $2.89 for 64 fl oz of sparkling water
What is A: $2.15 for 48 oz